Tanie Domki Drewniane na Działkę

Gdy nie ma czasu na długie wakacyjne wyprawy, warto zdecydować się na tani domek drewniany na działce. Dzięki temu w każdej wolnej chwili można wsiąść w auto i wyjechać za miasto. Taki tani drewniany domek na działce to nie tylko oszczędność czasu ale również i pieniędzy.

Drewniane domki charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz rewelacyjną prezencją. Niewątpliwą zaletą tanich drewnianych domków na działkę jest możliwość postawienia ich bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę. Przy konstrukcjach do 35 metrów2 wystarczy zgłoszenie w urzędzie. Domki o niewielkiej powierzchni można montować bez konieczności tworzenia fundamentu takiego jak przy budowie konstrukcji z cegły. Wystarczy wylewka betonowa, kostka brukowa, czy bloczki, a domek będzie stabilny przez długie lata.

Drewniane domki na działkę są stosunkowo tanie. Wyznacznikiem ceny jest przede wszystkim powierzchnia. Wysokość kosztów zależna jest także od rodzaju zużytego drewna oraz technologii wykorzystanej przy montażu. Domki letniskowe najczęściej wykonywane są z drewna sosny oraz gatunków charakterystycznych dla klimatu surowego. Mało sprzyjające warunki pogodowe sprawiają że drzewo rośnie powoli, dzięki czemu włókna są wytrzymałe i elastyczne. Projekty drewniane są rewelacyjnym rozwiązaniem dla alergików oraz osób mających problemy zdrowotne. Badania mówią, że czystość powietrza wewnątrz jest porównywalna ze sterylnością sal operacyjnych.

Metod budowy jest także mnóstwo. Najbardziej popularna jest szkieletowa oraz „pióro i wpust”. Druga z nich jest trwalsza, ponieważ dzięki wsuwaniu „pióra” jednego balika we „wpust” kolejnego, konstrukcja stanowi jedną całość. Nie ma tam możliwości przesuwania się czy luzowania elementów. Cechą potwierdzającą wyjątkowość tanich domków drewnianych na działkę jest czas budowy. Montaż w zależności od powierzchni konstrukcji trwa od kilku dni do kilku tygodni.

Tanie drewniane domki na działkę prezentują się rewelacyjnie. Oprócz uroku uzyskanego przez surowiec z którego są wykonane, mogą być ozdobione okiennicami lub kolorowym gontem. Aby projekt służył wiele lat i zawsze świetnie wyglądał wystarczy raz na jakiś czas odświeżyć impregnację. Łatwa konserwacja to kolejna z zalet wyjątkowych konstrukcji  drewna.